Produkcja łożysk

Produkcja łożysk jest realizowana i zapewniana zgodnie z odpowiednimi normami wymiarowymi i materiałowymi krajowymi i międzynarodowymi, z przepisami wewnętrznymi spółki oraz normami określającymi system zarządzania jakością wg STN ISO 9001. Zwiększanie nośności dynamicznej łożysk w wyniku nieustannego poprawiania właściwości stosowanych w produkcji półfabrykatów jest decydującym czynnikiem wpływającym na żywotność przyszłego łożyska.

ZVL výroba ložísk
ZVL výroba ložísk

ZVL SLOVAKIA, a.s. dysponuje szerokim know-how w zakresie procesów produkcyjnych i technicznych, a w procesie produkcji zapewnia i gwarantuje stosowanie nowoczesnych technologii dla osiągnięcia ekonomiczności i dokładności produkcji. Przy produkcji łożysk realizowane są procesy technologiczne, które w znacznej mierze wpływają na trwałość i nośność łożysk tocznych – obróbka plastyczna, obróbka wiórowa, obróbka cieplna, pranie, montaż i finalizacja.

Materiał pierścieni łożysk
Stal chromowa hartowna na wskroś (100Cr6)
Stal chromowo-manganowa hartowna na wskroś (100CrMnSi6-4)
Stale nawęglane, hartowane indukcyjnie
(wg wymogów klienta)
Materiał elementów tocznych
Stal chromowa hartowna na wskroś (100Cr6)
Stal chromowo-manganowa hartowna na wskroś (100CrMnSi6-4)
Materiał koszyczków łożyskowych
Blachablacha głębokotłoczna (St4) – bez oznakowania, przyrostek J
Mosiądzoznakowanie M
Tworzywopoliamid PA6.6, z zawartością włókien szklanych – oznakowanie TNG, TNGH
Tekstolittkanina utwardzona – oznakowanie T
ZVL výroba ložísk
ZVL výroba ložísk

Stabilność i niezawodność udokumentowana jest obecnością produktów ZVL na światowym rynku za pośrednictwem zbudowanej silnej sieci dystrybucyjnej, zapewniającej stałą łączność z naszymi partnerami handlowymi. Naszym głównym celem jest spełnianie najwyższych wymagań klientów z różnych sfer przemysłu za pośrednictwem szerokiego portfela produktowego łożysk standardowych i specjalnych.

ZVL výroba ložísk
ZVL výroba ložísk